• ADVENTNÝ KONCERT

• Srdečne Vás všetkých pozývame na koncert vo štvrtok 30.novembra 2023 o 18,00 hod. v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej.

• AKTÍVNA ŠKOLA

• Naša škola sa zapojila do pilotného projektu ministerstva školstva.  Projekt Aktívna škola predstavuje komplexný prístup k pohybovým aktivitám, ktoré realizuje škola pred, počas alebo po skončení vyučovania. Cieľom je priniesť do škôl nielen viac pohybu, ale najmä zmenu myslenia v prístupe k zdravej životospráve žiakov. Podstatou je pristupovať ku všetkým pohybovým a športovým aktivitám na škole ako k súboru príležitostí, ktoré reprezentujú časti Aktívnej školy. Prvých 470 škôl  začalo s realizáciou projektu od 1. septembra. Aktívna škola je projektom rezortu školstva, ktorý reaguje na celospoločenský problém nedostatku pohybu u detí a žiakov a s ním súvisiaci rastúci trend negatívnych javov. Nezdravý životný štýl, ktorý sa prejavuje nízkou úrovňou pohybovej aktivity a konzumáciou vysoko-kalorickej stravy, má za následok aj dlhodobý pokles telesnej zdatnosti, pohybovej gramotnosti a pohybových kompetencií u detí a žiakov. Nástrojom následného vyhodnocovania efektivity konceptu je tzv. Skóre Aktívnej školy. Aj my sme vyrátali naše skóre. Nie sme na to zle, ale určite máme čo zlepšovať. Zvyšovanie dennej pohybovej dávky vychádza priamo z rodiny formovaním vedomia o dôležitosti pohybu nie len teraz v škole , ale aj pre budúcnosť . Vo väčšine európskych krajín sa realizuje prostredníctvom projektov na princípe Aktívnej školy, formou krúžkov, tréningov aj mimo školy nie striktne zvyšovaním počtu hodín telesnej a športovej výchovy. Inšpiratívnymi krajinami sú v tomto smere Rakúsko, Maďarsko, Švajčiarsko, Dánsko, Veľká Británia, Írsko, Estónsko či Portugalsko.

Ďalšie informácie o koncepte Aktívnej školy nájdete tu:https://www.aktivnaskola.sk/

• KRABIČKY PLNÉ LÁSKY

• Aj tieto Vianoce môžete potešiť seniorov na Slovensku darčekom, ktorý zahreje pri srdci Vás, aj ich. Naplňte krabicu od topánok maličkosťami, ktoré potešia babičku či deduška v dome seniorov. Často je to jediný darček, ktorý dostanú, preto do neho nezabudnite vložiť aj veľký kus svojho srdca.

Čo pridať do krabičky?

Krabička by mala obsahovať z každého trošku:

• niečo sladké (perníčky, DIA sladkosti, ovocné detské taštičky…)
            • niečo slané (tyčinky, praclíky, kukuričné chrumky…)
            • niečo teplé (káva, čaj, čokoláda…)
            • niečo mäkké (ponožky, papuče, uterák…)
            • niečo voňavé (sprchový gél, krém na ruky, balzam na ústa…)
            • niečo na zábavu (krížovky, kniha, pohľadnica…)
            • niečo zo srdca (plyšáčik, šálka, vianočná dekorácia ... )

Zabaľte zvlášť spodok a vrch krabice (aby sa dala krabica skontrolovať) a odovzdajte ich  medzi 7.11.2023 a 30.11.2023  pani učiteľke Jane Mažgútovej alebo pani učiteľke Kataríne Peknušovej, prípadne dievčatám z IX.B triedy.