• ZÁPIS DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY NA ŠKOLSKÝ ROK 2023/2024

• V zmysle Zákona o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov č. 245/2008, § 59, ods. 3 (školský zákon) zverejňuje riaditeľka Základnej školy s materskou školou Adama Františka Kollára, Školská 86, Terchová, miesto a termín podávania žiadostí na predprimárne vzdelávanie pre nasledujúci školský rok 2023/2024.

Termín zápisu: 22.05.2023 – 26.05.2023 elektronickou formou t. j. vyplnením elektronickej prihlášky na webovej stránke školy.

K žiadosti sa vyžaduje potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast. Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží okrem žiadosti a potvrdenia o zdravotnom stave dieťaťa aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie .

Podmienky prijímania detí na predprimárne vzdelávanie:

• deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné, t. j. ktoré do 31. augusta 2023 dovŕšia päť rokov veku,
            • deti, ktoré nedosiahli školskú zrelosť a pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania,
            • deti, ktoré nedovŕšili piaty rok veku do 31. augusta 2023, ale po splnení podmienok môžu byť výnimočne prijaté na povinné predprimárne vzdelávanie,
            • deti, ktoré k 01. septembru 2023 dovŕšia tri roky,
            • deti, ktoré spĺňajú základné hygienické požiadavky a sebaobslužné činnosti

Bližšie informácie na telefónnom čísle: 0911 983 428 – Mgr. Katarína Cingelová - zástupkyňa pre MŠ

• DEŇ MATIEK

• Pozývame všetky mamy, staré mamy, babky na koncert, ktorý sa uskutoční 14. mája 2023 o 15,00 hod. v Kostole svätého Cyrila a Metoda v Terchovej. ♥

• Projekt - Digitálny žiak

• Vážení rodičia, dovoľujeme si Vás informovať o projekte Digitálny žiak, projekt je v podmienkach našej školy určený pre:

• žiakov, ktorí sú členmi domácnosti v hmotnej núdzi (príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima),
            • žiakov, ktorí majú vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie o tom, že ich špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby vyplývajú z ich vývinu v sociálne znevýhodnenom prostredí,
            • žiakov, ktorí sú členmi domácností, ktoré neprekračujú 60% mediánu príjmu (na základe potvrdenia o výške príjmu, resp. doklad o nevykonávaní zárobkovej činnosti, napr. potvrdenie o nezamestnanej osobe).

Zapojením sa do projektu získa žiak príspevok vo výške 350,00 €  na zakúpenie digitálneho zariadenia. Zapojiť sa do projektu je možné do 30.06.2023.

Podrobnejšie informácie: https://digitalnyziak.sk/rodicia/

V prípade, že spadáte, do niektorej z uvedených kategórii a máte záujem zapojiť sa do projektu, informujte triedneho učiteľa, resp. školu na e-mail: zsterchova@zsterchova.sk alebo telefonicky  -  tel.: 0910 996 226.