• Zápis žiakov do prvého ročníka

Zápis do 1. ročníka základnej školy pre školský rok 2023/2024 sa uskutoční :

- pracovisko ZŠ Terchová : pondelok 17.04.2023 od 12,45 hod. do 16,45 hod. a v utorok 18.04. 2023 od       12,45 hod. do 16,45

-pracovisko ZŠ Struháreň: pondelok 24.04. 2023 od 12,45 hod. do 16,45 hod.

Povinná školská dochádzka sa začína začiatkom školského roka (1. septembra), ktorý nasleduje po dni, keď dieťa dovŕši šiesty rok veku života a dosiahne školskú spôsobilosť. Zákonný zástupca dieťaťa je povinný prihlásiť svoje dieťa, ktoré dovŕši šesť rokov veku k 31. augustu 2023 a má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky. Zápis je určený pre deti narodené od 1. septembra 2016 do 31. augusta 2017 a deti, ktoré v šk. roku 2022/2023 pokračovali v povinnom predprimárnom vzdelávaní v materskej škole.

Pokyny k zápisu :

• k zápisu je potrebná osobná účasť dieťaťa a aspoň jedného zákonného zástupcu,
            • na zápis prineste aj rodný list dieťaťa, podľa ktorého si skontrolujeme údaje o dieťati predtým, ako ho zapíšeme do školskej databázy, rodný list Vám hneď vrátime, nepotrebujeme jeho kópiu,
            • v prípade postihnutého dieťaťa aj doklad o jeho zdravotnom postihnutí,
            • v prípade dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie,
            • 15 € na nákup prvej knihy a zošitov pre prvákov.

Prihlášku na vzdelávanie v základnej škole možno podať:

• v listinnej forme na formulári  Prihlaska_do_1.rocnika.pdf
            • elektronickej prihlášky  : https://terchova.edupage.org/register/ - rodičia si môžu rezervovať konkrétny čas zápisu ,vytlačenú  elektronickú prihlášku treba priniesť na zápis, ak rodičia nemajú možnosť vytlačenia prihlášky, prihlášku im vytlačíme v škole.

Ak sa zákonní zástupcovia dohodli, tak na prihláške postačuje podpis len jedného zákonného zástupcu a tiež rozhodnutie o prijatí sa môže doručiť len jednému zákonnému zástupcovi. Túto vzájomnú dohodu deklarujú zákonní zástupcovia písomným vyhlásením podľa § 144a ods. 4 školského zákona, ktoré prinesú v deň zápisu do školy pomocou tlačiva: Pisomne_vyhlasenie_na_jeden_podpis.pdf

Inak sa zápisu musia zúčastniť obidvaja rodičia a aj prihláška musí byť podpísaná obidvoma rodičmi a rozhodnutie si musia prevziať obidvaja rodičia.

V prípade potreby Vám budú ďalšie informácie poskytnuté na tel. č.: 0910 996 226 alebo prostredníctvom našej e-mailovej adresy: zsterchova@zsterchova.sk

Rozhodnutie o prijatí dieťaťa na vzdelávanie do základnej školy vydá riaditeľka školy do 15. júna 2023.