• Oznam pre rodičov žiakov I.A

• Riaditeľka ZŠ s MŠ A.F. Kollára Terchová oznamuje rodičom žiakov I.A  na pracovisku ZŠ Terchová , že od 23. 9. 2021 až 24.9. 2021 udelila žiakom riaditeľské voľno z dôvodu  podozrenia na  ochorenie COVID 19 .              Na základe rozhodnutia RÚVZ v Žiline Vám oznamujeme, že  bol vydaný zákaz prevádzky od 27.9. 2021 do 02.10. 2021 v triede I.A -   dôvodom zákazu je potvrdený prípad  nákazy novým koronavírusom SARS - CoV-2 . Školské vyučovanie v tejto triede bude obnovené v pondelok 4.10. 2021.

• Distribúcia antigénových testov

• Vážení rodičia!

Vo štvrtok popoludní sme dostali antigénové samotesty pre žiakov našej školy. V piatok sme ich pobalili po 5 kusov na odovzdanie. Testy si musí prevzať  len zákonný zástupca, pretože je potrebné podpísať preberací protokol.                                                                                                                                                               Výdaj testov bude pondelok 13.09. 2021 od 12,30 hod. do 15,30 hod. a v utorok 14.09. 2021  od 7.00 hod. do 16.00 hod. na oboch pracoviskách školy:   ZŠ Terchová –  vstupná chodba II. stupeň , ZŠ Struháreň – vstupná chodba   - len tí rodičia, ktorí vyjadrili  svoj záujem cez Edupage, mailom, telefonicky alebo osobne.      Keďže za použitie samotestu je zodpovedný rodič, vykonanie samotestu treba škole potvrdzovať prostredníctvom Edupage alebo emailom na zsterchova@zsterchova.sk.                                                         Rodič škole potvrdzuje len vykonanie poskytnutého samotestu, výsledok samotestu škole oznamuje len v prípade, že bol žiak pozitívny – žiak následne zostáva doma a rodič informuje všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý ho ďalej usmerní. Ak  rodič  samotesty nevyužije, treba ich vrátiť škole.                                              Inštruktážne video ako vykonať samotestovanie pripravené Ministerstvom zdravotníctva SR: https://youtu.be/bihiBgpM9pc

• Informácia o prevádzke MŠ a ZŠ

• V dňoch 7. septembra 2021 až 10. septembra 2021 bude prerušená dodávka elektrickej energie v prevádzkach MŠ Terchová a ZŠ Terchová. Prevádzka MŠ bude v týchto dňoch prerušená v súlade s nariadením RÚVZ Žilina.

Všetky triedy ZŠ budú mať v týchto dňoch 4 vyučovacie hodiny v súlade s nariadením RÚVZ Žilina                        ( 4. vyučovacia hodina končí 11,20 hod. ), nebude v prevádzke ŠJ a ŠKD. ŽIaci sa nebudú učiť podľa riadneho rozvrhu podrobné informácie o náplni práce budú mať žiaci zapísané v slovníčku.

• Informácia – antigénové samotesty

• Na základe informácie z Okresného úradu v Žiline si Vám dovoľujeme oznámiť, že vzhľadom na dodané množstvo nebolo možné zatiaľ vyhovieť našej požiadavke. Po spracovaní požiadaviek škôl Žilinského kraja požiadal Okresný úrad Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR o navýšenie počtu testov. Po dodaní testov Vás budeme informovať prostredníctvom Edupage a stránky školy o dátume a mieste distribúcie Ag testov.