• Harmonogram prijímacieho konania 2016 / 2017

• Harmonogram
          prijímacieho konania na stredné školy podľa  § 62 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (zákonom č. 324/2012 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 184/2009 Z. z. o odbornom vzdelávaní a príprave a o zmene a doplnení niektorých zákonov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony)

A/ Predkladanie prihlášokrodič predkladá prihlášku riaditeľovi ZŠ:

·         na talentové skúšky do 20. 2. 2017

·         na ostatné skúšky do 28. 2. 2017

Prihláška musí byť podpísaná:

·         rodičom

·         žiakom

·         potvrdená pediatrom, v prípade potreby odborným lekárom

B/ Odosielanie prihlášokškola posiela prihlášky žiakov hromadne doporučeným spôsobom:

·         na školy s talentovými skúškami a bilingválne gymnáziá do 28. 2. 2017

·         na ostatné stredné školy a osemročné gymnáziá do 10. 4. 2017

C/ Konanie prijímacích skúšok

·         Talentové skúšky:  25. 3. - 15. 4. 2017

·         1.kolo  1. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií): 9. 5. 2017

·         1.kolo  2. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií): 11. 5. 2017

·         2.kolo prijímacích skúšok: 20. 6. 2017

D/ Kritéria - stredná škola zverejní kritéria na prijímacie konanie

·         do 1. 2. 2017 (talentovky)

·         do 31. 3. 2017 (ostatné stredné školy)

E/ Počty prihlášok na stredné školy- žiak si môže podať:

• 2 prihlášky na štúdium, ktoré vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností, talentu (talentovky)
          • 2 prihlášky na 1. kolo prijímacieho konania

Prihlášku vypĺňa ZŠ, zákonný zástupca a žiak podpisom potvrdia údaje a dajú potvrdiť pediatrovi. Každý žiak si môže podať 2 prihlášky na SŠ. V prípade, že má žiak záujem o školu, kde je potrebná aj talentová skúška, môže si podať aj tretiu prihlášku.

F/ Zápisné lístky

Zápisný lístok– vystavuje výchovný poradca ZŠ, slúži na zápis žiaka po prijatí na SŠ, čím sa uzatvára prijímacie konanie. Základná škola dáva rodičovi ( zákonnému zástupcovi ) jeden zápisný lístok, ktorý si  rodič príde osobne prevziať do základnej školy. S týmto lístkom rodič zapíše svoje dieťa na strednú školu. Rodič môže zapísať uchádzača (dieťa) na vybranú školu. V prípade, že mu ponúkne prijatie aj iná škola, môže zápis zrušiť, vybrať zápisný lístok a preniesť ho na inú školu. Zrušením zápisu a vybratím zápisného lístka končí možnosť štúdia žiaka na tejto škole.

G/ Odvolanie -proti prípadnému neprijatiu žiaka na strednú školu môže rodič podať odvolanie do 8 dní.

H/ Webové stránky